Darłówko – rejsy wodne i parki rozrywki

Darłówko i Darłowo to nie tylko plaża, atrakcyjne szlaki turystyczne, wędkowanie lub żeglowanie. Jeśli wybieramy się na wakacje całą rodziną, zwłaszcza z małymi dziećmi, pomocna będzie przede wszystkim odpowiednia oferta rekreacyjna, aby czymś zająć dzieci niekoniecznie lubiące plażowanie.

Rejsy wodne i parki rozrywki

Dodatkowymi atrakcjami, które zawsze mogą być ciekawe dla dzieci, są organizowane w Darłowie i Darłówku rejsy tramwajami wodnymi lub rejsy turystyczne większymi statkami. Tramwaje wodne w sezonie kursują regularnie co 30 minut na trasie Darłowo-Darłówko-Darłowo, zabierając wszystkich chętnych na podziwianie okolicy. Jeśli jednak chcemy zorganizować prawdziwie rodzinną przygodę morską, wybierzmy się w trwający 40 minut rejs turystyczny statkami wycieczkowymi lub, w przypadku potrzeby ekstremalnych doznań – wycieczkę łodzią motorową, pływającą z dużą prędkością po wodach Bałtyku.

Jeśli pogoda akurat nam nie sprzyja i nie zaprasza na plażowanie, możemy skorzystać z oferty Aquaparku Balticlandia, gdzie znajdziemy różnorodne możliwości zabaw wodnych, ze zjeżdżalniami, sztucznymi falami i płytkimi, bezpiecznymi basenami na czele. Innym sposobem na zabicie czasu w trakcie niekorzystnej pogody może być skorzystanie z Parku Rozrywki Leonardia, znajdującego się o 7 km od Darłowa i oferującego zestawy rozmaitych gier logicznych, zespołowych i wymagających szybkich reakcji. Dzięki temu, nawet najbardziej zniecierpliwione dzieci znajdą coś dla siebie.

Wielbicielom klasycznej muzyki rockowej polecamy natomiast Dolinę Charlotty – przepiękny kompleks leśny, do którego dojedziemy z Darłowa w 45 minut. Na miejscu znajdziemy nie tylko SPA i Park Wodny, krainę bajek czy mini zoo, ale też słynne w całej Polsce organizowane co roku Festiwale Legend Rocka, na których grają prawdziwe gwiazdy tego gatunku muzycznego. Pojawili się tutaj już m. in. Deep Purple, Santana czy Bob Dylan, a organizatorzy zachęceni ciepłym odbiorem ich koncertów zapowiadają kolejne atrakcje.

Wszystkie te okoliczne atrakcje bez trudu odnajdziemy organizując sobie noclegi w Darłówku -  które tworzy świetną bazę wypadową do wycieczek po okolicy. Wszystko to pozwoli na aktywne i satysfakcjonujące spędzenie urlopu zarówno przez rodziców, jak i dzieci.

Dobra opcja zakwaterowania