Okazy z całego świata w Muzeum Motyli - Chałupy

Zarówno w samych Chałupach jak i w okolicach małej wioski rybackiej wiele jest przeróżnych miejsc i atrakcji, które zainteresują każdego miłośnika przyrody. Podziwianie zarówno pięknych krajobrazów jak i flory oraz fauny Mierzei Helskiej mogą być wielką frajdą dla turystów. Są też miejsca, w których spotkać możemy się z wieloma gatunkami z całego świata.

Jednym z takich miejsc jest Muzeum Motyli znajdujące się w Domu Rybaka we Władysławowie. Można zobaczyć tam wiele rodzajów motyli, pająków, skorpionów, chrząszczy, pluskwiaków oraz całe mnóstwo innych tego typu stworzeń. Skarby natury umieszczone zostały w 70-ciu gablotach - jest w nich około 3 tysięcy okazów, zarówno zdjęć jak i prawdziwych owadów, a każde z nich opatrzone jest informacjami na temat gatunku. Cała kolekcja znajdująca się w muzeum powstała dzięki zamiłowaniu i pasji jednej rodziny. Albumy oraz archiwum prowadzone było już w pierwszej połowie minionego stulecia.

W Muzeum Motyli obejrzeć można również kilka filmów dokumentalnych oraz rozwiązać interaktywny test na temat gatunków znajdujących się w gablotach. Znajdzie się też coś dla najmłodszych - zabawki, klocki i inne, a wszystko to związane właśnie z okazami z muzeum.

Baza oferująca noclegi w Chałupach, jest bardzo zróżnicowana zarówno cenowo jak i pod względem dogodności położenia. Na polecenie zasługują "Apartamenty In" z balkonami, z których rozpościera się piękny widok na otwarte morze. Warto też zwrócić uwagę na ofertę luksusowego hotelu "Primavera", gdzie skorzystać możemy z różnego rodzaju zabiegów SPA. Jest to dobre miejsce zarówno dla par jak i całych rodzin z dziećmi. Jest również wiele innych obiektów takich jak domki letniskowe, pokoje gościnne, hotele czy pensjonaty. Cała Mierzeja Helska jest obszarem dogodnym do spędzenia wakacji zarówno przez grupy zorganizowane, przyjaciół, rodzin z dziećmi. Można tu też spędzić miły weekend tylko we dwoje. Dobrym pomysłem byłoby też zaplanowanie tutaj podróży poślubnej lub też może być to dobra opcja na romantyczne obchodzenie kolejnej rocznicy.

Dobra opcja zakwaterowania