Międzyzdroje - miasto pełne gwiazd

Trudno wyobrazić sobie miejsce bardziej kolorowe i pełne życia niż Międzyzdroje. W sezonie letnim nigdy tutaj nie brakuje atrakcji i ciekawych wydarzeń towarzyskich, kulturalnych czy sportowych. Międzyzdroje to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, na wyspie Wolin. Sąsiadując z Wolińskim Parkiem Narodowym, posiada niesamowite krajobrazy oraz niezwykle ciekawą faunę i florę. Spośród atrakcji naturalnych przyciągających wczasowiczów, które należałoby wymienić są oczywiście znane piaszczyste wydmy, ale także żubry z zagrody stworzonej tutaj dla celów turystycznych, czy eksponaty natury z Muzeum Przyrodniczego.

Warto wybrać się również na jeden z kilku punktów widokowych, by z góry podziwiać panoramę Morza Bałtyckiego i niekończący się horyzont. Znajduje się tu również mnóstwo ścieżek spacerowych i rowerowych, pozwalających na aktywne spędzanie wolnego czasu w towarzystwie krystalicznie czystego powietrza pełnego jodu i wiatru we włosach. Międzyzdroje kojarzą nam się głównie z gwiazdami. I słusznie, tutaj bowiem znajduje się niezwykle popularna Promenada Gwiazd. To właśnie w Międzyzdrojach - na słynnej Promenadzie - wielkie i znane gwiazdy scen, estrady i kinowych ekranów odbijają swoje dłonie. Ponadto, Międzyzdroje to miasto niezwykle bogate turystycznie.

Atrakcjami, która przyciągają turystów najbardziej są oczywiście kąpieliska morskie. Na obszarze Międzyzdrojów wydzielone są dwa takie kąpieliska, rozmieszczone po dwóch stronach mola. Molo stanowi bardzo chętnie odwiedzane miejsce zwłaszcza, gdy morze jest lekko wzburzone. Spacer przez molo zapewnia niezapomniane wrażenia i wspaniałe przeżycia. Osoby lubiące zieleń na pewno chętnie wybiorą się do Parku Zdrojowego im. Fryderyka Chopina. Znajduje się tutaj pomnik, postawiony ku czci naszego wielkiego kompozytora. Spacer alejkami parku stanowi świetny pomysł na spędzenie miło czasu z rodziną czy z przyjaciółmi. Warto również zauważyć, że w parku znajduje się budynek, który niegdyś stanowił dom zdrojowy, a obecnie mieści się tutaj Międzynarodowy Dom Kultury. Zaraz obok niego znajduje się niezwykle popularny Gabinet Gwiazd, w którym zobaczyć możemy niesamowite figury woskowe. Warto odpowiednio wcześniej zwrócić uwagę na istotną kwestię, jaką są noclegi. Międzyzdroje posiadają wiele miejsc do spania dal turystów, umiejscowionych w hotelach, pensjonatach, środkach wczasowych, pokojach gościnnych, apartamentach, na polach namiotowych czy w domkach letniskowych. Warto jednak pamiętać o rezerwacji miejsca, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Dobra opcja zakwaterowania