Wyspa Bornholm i inne szlaki turystyczne

Historia Darłowa i Darłówka – siedziby Książąt Pomorskich – jest wyjątkowo barwna i obfituje w ciekawe miejsca, które możemy oglądać do dzisiaj. Dzięki temu, choć Darłówko jest miejscowością przede wszystkim turystyczną, pozwala na ciekawe spędzenie czasu także na innych aktywnościach.

Wyspa Bornholm

Jedną z największych turystycznych atrakcji w pobliżu Darłówka jest rejs na wyspę Bornholm – duńską „Majorkę Północy” – swoisty raj na ziemi dla rowerzystów i wielbicieli harmonijnych wypraw w dzikiej naturze. Mieszkańcy Bornholmu znani są ze swojego wysokiego poczucia bezpieczeństwa. Całą wyspę przecina sieć ścieżek rowerowych, co powoduje, że wielbiciele dwóch kółek mogą ją zwiedzać w spokoju i bez pośpiechu. Można tu także podziwiać zabytki skandynawskiej architektury, m. in. ruiny Zamku Hammershus czy białe romańskie kościoły wybudowane w XII wieku.

Na Bornholm, oddaloną o 55 mil morskich od wybrzeży Polski, dostaniemy się najłatwiej katamaranem obsługiwanym przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską – a sam rejs też jest wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem.

Darłówko i Darłowo otoczone przez lasy są wymarzonym miejscem dla uprawiania turystyki pieszej lub rowerowej, nic więc dziwnego, że turystów można spotkać na przebiegających tędy szlakach od wczesnej wiosny do późnej jesieni, na co pozwala im bogata i dostępna cały rok baza noclegowa, przygotowana w tych miejscach. Z dostępnych w okolicy szlaków, można wybrać kilka zorganizowanych tematycznie wokół historii i przyrody tej okolicy: Koszalińskim Szlakiem Nadmorskim zwiedzimy kąpieliska od Dźwirzyna do Wicia – zajmuje on około 102 km, warto więc wybrać noclegi w Darłówku, aby podzielić sobie wycieczkę na kilka etapów.

Innym atrakcyjnym dla wielbicieli przyrody szlakiem, będzie taki, który wiedzie przez rezerwaty nadmorskie, rozpoczyna się w Darłówku, a kończący w Polanowie, ma długość 71,5 kilometra.

Szlak Zabytków Średniowiecza (o długości 104 kilometry, wiodąc przez Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo i z powrotem do Dąbek), poleca się głównie dla zmotoryzowanych lub poruszających się rowerem turystów, ze względu na jego długość.

Dobra opcja zakwaterowania