Kościół w potrzebie

Newsletter

Move
Display 0 | 5 | 10 | 15 Stories

Wiadomości

Topics
Top Story

13.09.14 - Franciszek na cmentarzu nawiedzonym przez Św. Jana Pawła II

W dniu 13 września 2014 r. na cmentarzu-mauzoleum w Fogliano di Redipulgia we Włoszech - gdzie 3 maja 1992 r. modlił się św. Jan Paweł II - łMszę św. odprawił Ojciec Święty Franciszek w intencji...

12.09.14 - Franciszek wpisał obchody litugiczne Św. Jana Pawła II do Kalendarza Rzymskiego

Ojciec Święty, przychylając się do licznych próśb, napływających z całego świata postanowił, że obchody liturgiczne świętych Jana XXIII i Jana Pawła II będą wpisane do Kalendarza Rzymskiego...

10.09.14 - Albania potrzebuja świadków jakich wskazywał Jan Paweł II

Przed wizyta Ojca Świętego Franciszka w Albanii w dniu 21 września ks. Artan Seli, salwatorianin, proboszcz parafii w Kopliku i kanclerz kurii archidiecezji Szkodra-Pult w wywiadzei dla KAI mówi,...

05,09.14 - Relikwie Św. Jana Pawła II w Karniewie

Relikwie św. Jana Pawła II zostały uroczyście wprowadzone do parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie w diecezji płockiej: „Święty Jan Paweł II uczył nas, czym jest piękne i dojrzałe...

04.09.14 - Abp Głódź: Jan Paweł II wołał o ludzi sumienia w samorządzie

W dniu 4 września 2014 r. podczas IX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do św. Józefa w Kaliszu JE Ks. Abp Głódź wskazywał, że Polska potrzebuje ludzi sumienia. "Polityce polskiej...

01.09.14 - Prymas Abp polak zachęca słowami Jana Pawła II uczniów

31.08.14 - Bł. Popiełuszko patronem "Solidarności"

19.08.14 - O św. Janie Pawle II w papieskim Muzeum Monet i Medali w Częstochowie

14.08.14 - Kard. Schönborn: Przesłanie Jana Pawła II na III Światowym Kongresie Bożego Miłosierdzia

19.07.14 - Relikwie Jana Pawła IIw Kurozwękach

18.07.14 - Bp Długosz o Janie Pawle II w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie

17.07.14 - Nauczania Jana Pawła II nie można pogodzić z działaniami "kultury śmierci"

07.07.14 - Kanonizacja Jana Pawła II tematem spotkania formacyjnego stypendystów papieskiej fundacji

04.07.14 - Gwardziści Szwajcarscy na pielgrzymce śladami Jana Pawła II

03.07.14 - Szkaplerz św. Jana Pawła II wędruje z Przemyską Pielgrzymką na Jasną Górę

14.03.14 - Ruszyła akcja "Wielka Księga Kanonizacyjna" PDF Drukuj Email

Pod hasłem "Napisz do bł. Jana Pawła II" ruszyła akcja "Wielka Księga Kanonizacyjna", w której Polacy mogą zamieścić podziękowania, postanowienia i prośby. Księga zostanie złożona w Watykanie podczas uroczystości kanonizacyjnych papieża z Polski. Jak poinformowali koordynatorzy projektu - stypendyści i absolwenci Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - wpisów można dokonywać na stronie internetowej www.iskramilosierdzia.pl. Przekazanie Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia wiernym oraz zbieranie podziękowań, postanowień i próśb do wspólnej Księgi to ogólnopolska akcja, którą na zlecenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzą stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" oraz członkowie "Stowarzyszenia Absolwentów Dzieła" z okazji ogłoszenia świętym Jana Pawła II.

Inicjatorzy akcji podkreślają, że "stworzy ona niepowtarzalny, zbiorowy akt zawierzenia Bogu, będący jednocześnie najlepszą odpowiedzią na przesłanie Jana Pawła II kierowane do nas Polaków". Zachęcają do dzielenia się świadectwami łask otrzymanych za wstawiennictwem nowego świętego oraz życiowymi wnioskami wyciągniętymi z nauczania Jana Pawła II.

- Czytając przesłane dotychczas wpisy, można dostrzec jak silna jest wśród Polaków pamięć o Janie Pawle II - powiedziała koordynatorka akcji Małgorzata Kucharska. Dodała, że większość dziękuje za otrzymane za jego wstawiennictwem łaski lub za sam pontyfikat.

Podziękowania, prośby czy postanowienia przesyłać można także SMS-em (nr 70040 - 0,61 zł z VAT), e-mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub w tradycyjnym liście (na adres Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" (Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, z dopiskiem: "Księga"), a także na papierowych formularzach dostępnych w parafiach w całej Polsce.

Koordynatorzy zapraszają także inne strony i portale internetowe do włączenia się w projekt poprzez zamieszczenie formularza umożliwiającego dodawanie wpisów do Księgi. Będzie go można umieścić w dowolnym miejscu strony, wklejając przygotowany kod HTML.

Niedługo przed kanonizacją bł. Jana Pawła II wpisy zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi. Wykona ją Wytwórnia Papierów Wartościowych. W przypadku wielkiej liczby wpisów wykorzystana zostanie technika mikrodruku. Księga zostanie przewieziona do Watykanu i jako duchowy dar Polaków złożona podczas uroczystości kanonizacyjnych papieża Polaka 27. kwietnia.

Przekazanie Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia odbędzie się 30 marca w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podczas uroczystej Eucharystii - poinformował KAI Tomasz Reczko, koordynator ds. promocji akcji. Lampiony z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia otrzymają prezydent RP Bronisław Komorowski oraz przedstawiciele organizacji społecznych, służby zdrowia, policji i wojska, mediów, harcerzy, sportowców, przedstawicieli męskiej i żeńskiej konsulty wyższych przełożonych zakonnych i inni. Stypendyści Fundacji zawiozą lampiony z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia do 20 miast, w których studiują.

Kolejny etap przekazywania Iskry Miłosierdzia - wyjaśnił Reczko - nastąpi 13 kwietnia, w Niedzielę Palmową podczas uroczystych Mszy świętych. Wówczas Iskra powędruje do delegacji parafialnych, przedstawicieli władz samorządowych i społecznych. Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia będzie też obecna w samym dniu kanonizacji przy ołtarzu, 27 kwietnia. W sam dzień kanonizacji trafi ona do polskich parafii i uczestnicy Mszy św. będą mogli odebrać lampiony by zanieść je do domów i rodzin. - Chcemy, żeby Iskra trafiła do wiernych, do jak najszerszego grona osób - podkreślił koordynator promocji wydarzenia.

Realizatorzy proponują też, by przy Kanonizacyjnej Iskrze Miłosierdzia zgromadziły się całe rodziny i odmówiły modlitwę Jana Pawła II, w której prosił o miłosierdzie "dla nas i całego świata", wypowiedzianej w Łagiewnikach podczas konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia w sierpniu 2002 roku.

Stypendyści i absolwenci Fundacji zaangażują się także w skompletowanie Księgi Podziękowań, Postanowień i Próśb, która, jak mówią organizatorzy, odzwierciedlałaby duszę narodu. Wpisy do Księgi, która zostanie złożona w darze ołtarza podczas Mszy św. kanonizacyjnej, będą zbierane w internecie oraz metodami bardziej "tradycyjnymi". Wpisy będzie można złożyć na stronie iskramilosierdzia.pl, która ruszy najpóźniej 9 marca, wysyłając SMS-a lub tradycyjny list pocztą na adres Fundacji. W parafiach również będzie można przekazać wpis, a na strony internetowe będą je umieszczać stypendyści i absolwenci Fundacji. Na stronach iskrymilosierdzia będzie też zamieszczony formularz wpisu, który będą mogły pobierać rozmaite portale, by przekazać je później koordynatorom akcji. Tomasz Reczko zapewnia, że w Księdze znajdą się wszystkie wpisy, nawet jeśli będzie ich setki tysięcy. Będzie to możliwe dzięki technice mikrodruku.

W przeprowadzenie akcji włączą się stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" oraz ok. 40 - spośród 400 absolwentów - członków "Stowarzyszenia Absolwentów Dzieła Nowego Tysiąclecia". - Czeka nas intensywna praca - zapowiada Tomasz Reczko.