Kościół w potrzebie

Newsletter

Move
Display 0 | 5 | 10 | 15 Stories

Wiadomości

Topics
Top Story

04.06.14 - Obama: Dziękuję za ducha Św. Jana Pawła II i odwagę Kościoła

04.06.14 - Obama: Dziękuję za ducha Św. Jana Pawła II i odwagę Kościoła

W dniu 4 czerwca 2014 r. Prezydent USA Barack Obama przebywając w Polsce w swoim przemówieniu na Placu Zamkowym w Warszawie mówiąc o waclce Polakówo wolność powiedział m.in: "Gdy syn narodu polskiego...

25.05.14 - Incjatywa W. Połtawskiej - wotum dla Boga i Jana Pawła II na Jasnej Górze

25.05.14 - Incjatywa W. Połtawskiej - wotum dla Boga i Jana Pawła II na Jasnej Górze

Pod zainicjowaną przez dr Wandę Półtawską Deklaracją Wiary lekarzy katolickich podpisało się już ponad 3 tys. medyków. Dwie kamienne tablice ze zobowiązaniem lekarzy do "wierności własnemu,...

19.05.14 - Abp Hoser: Jan Paweł II oczekiwał Deklaracji Wiary od lekarzy

O podpisywanie "Deklaracji wiary" zaapelował do lekarzy abp Henryk Hoser. Deklaracja głosi m.in. że ludzkie ciało i życie będące darem Boga, są święte i nietykalne od poczęcia do naturalnej...

18.05.14 - Premiera muzyki do litanii Jana Pawła II

Znany kompozytor i muzyk Tomasz Trzciński zafascynowany tekstem Litanii Do Jana Pawla II wg. Kardynała Josepga Ratzingera, którą odkryl na stronie Zakonu Rycerzy Jana Pawła II (www.totustuus.net.pl) w...

17.05.14 - Nowy Prymas Polski mianowany biskupem przez Jana Pawła II

Bp Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka Metropolitą Gnieźnieńskim i Prymasem Polski. W roku 2003 gdy został mianowny...

04.05.14 - Franciszek: Jan Paweł II skałą zakotwiczoną w Jezusie

03.05.14 - Koncert w Pyrzycach "Co mu w duszy grało"

09.04.14 -Otwarcie Muzeum Domu Jana Pawła II

08.04.14 - Ks. Oder o filmie "Świadectwo świętości"

08.04.14 - M. Jurek o europejskim testamencie Jana Pawła II

07.04.14 - Abp Mokrzycki: Jan Paweł II - święty bardziej realny

06.04.14 -Abp Hoser: Jan Paweł II uczył jak zrozumieć człowieka

05.04.14 - Portal kanonizacyjny

02.04.14 - Abp Hoser: Jan Paweł II pokazał nam, że świętość jest możliwa dla każdego

02.04.14 - Bp Solarczyk: Jan PawełII pokazał czym jest świętość

14.03.14 - Ruszyła akcja "Wielka Księga Kanonizacyjna" PDF Drukuj Email

Pod hasłem "Napisz do bł. Jana Pawła II" ruszyła akcja "Wielka Księga Kanonizacyjna", w której Polacy mogą zamieścić podziękowania, postanowienia i prośby. Księga zostanie złożona w Watykanie podczas uroczystości kanonizacyjnych papieża z Polski. Jak poinformowali koordynatorzy projektu - stypendyści i absolwenci Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - wpisów można dokonywać na stronie internetowej www.iskramilosierdzia.pl. Przekazanie Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia wiernym oraz zbieranie podziękowań, postanowień i próśb do wspólnej Księgi to ogólnopolska akcja, którą na zlecenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzą stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" oraz członkowie "Stowarzyszenia Absolwentów Dzieła" z okazji ogłoszenia świętym Jana Pawła II.

Inicjatorzy akcji podkreślają, że "stworzy ona niepowtarzalny, zbiorowy akt zawierzenia Bogu, będący jednocześnie najlepszą odpowiedzią na przesłanie Jana Pawła II kierowane do nas Polaków". Zachęcają do dzielenia się świadectwami łask otrzymanych za wstawiennictwem nowego świętego oraz życiowymi wnioskami wyciągniętymi z nauczania Jana Pawła II.

- Czytając przesłane dotychczas wpisy, można dostrzec jak silna jest wśród Polaków pamięć o Janie Pawle II - powiedziała koordynatorka akcji Małgorzata Kucharska. Dodała, że większość dziękuje za otrzymane za jego wstawiennictwem łaski lub za sam pontyfikat.

Podziękowania, prośby czy postanowienia przesyłać można także SMS-em (nr 70040 - 0,61 zł z VAT), e-mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub w tradycyjnym liście (na adres Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" (Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, z dopiskiem: "Księga"), a także na papierowych formularzach dostępnych w parafiach w całej Polsce.

Koordynatorzy zapraszają także inne strony i portale internetowe do włączenia się w projekt poprzez zamieszczenie formularza umożliwiającego dodawanie wpisów do Księgi. Będzie go można umieścić w dowolnym miejscu strony, wklejając przygotowany kod HTML.

Niedługo przed kanonizacją bł. Jana Pawła II wpisy zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi. Wykona ją Wytwórnia Papierów Wartościowych. W przypadku wielkiej liczby wpisów wykorzystana zostanie technika mikrodruku. Księga zostanie przewieziona do Watykanu i jako duchowy dar Polaków złożona podczas uroczystości kanonizacyjnych papieża Polaka 27. kwietnia.

Przekazanie Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia odbędzie się 30 marca w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podczas uroczystej Eucharystii - poinformował KAI Tomasz Reczko, koordynator ds. promocji akcji. Lampiony z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia otrzymają prezydent RP Bronisław Komorowski oraz przedstawiciele organizacji społecznych, służby zdrowia, policji i wojska, mediów, harcerzy, sportowców, przedstawicieli męskiej i żeńskiej konsulty wyższych przełożonych zakonnych i inni. Stypendyści Fundacji zawiozą lampiony z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia do 20 miast, w których studiują.

Kolejny etap przekazywania Iskry Miłosierdzia - wyjaśnił Reczko - nastąpi 13 kwietnia, w Niedzielę Palmową podczas uroczystych Mszy świętych. Wówczas Iskra powędruje do delegacji parafialnych, przedstawicieli władz samorządowych i społecznych. Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia będzie też obecna w samym dniu kanonizacji przy ołtarzu, 27 kwietnia. W sam dzień kanonizacji trafi ona do polskich parafii i uczestnicy Mszy św. będą mogli odebrać lampiony by zanieść je do domów i rodzin. - Chcemy, żeby Iskra trafiła do wiernych, do jak najszerszego grona osób - podkreślił koordynator promocji wydarzenia.

Realizatorzy proponują też, by przy Kanonizacyjnej Iskrze Miłosierdzia zgromadziły się całe rodziny i odmówiły modlitwę Jana Pawła II, w której prosił o miłosierdzie "dla nas i całego świata", wypowiedzianej w Łagiewnikach podczas konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia w sierpniu 2002 roku.

Stypendyści i absolwenci Fundacji zaangażują się także w skompletowanie Księgi Podziękowań, Postanowień i Próśb, która, jak mówią organizatorzy, odzwierciedlałaby duszę narodu. Wpisy do Księgi, która zostanie złożona w darze ołtarza podczas Mszy św. kanonizacyjnej, będą zbierane w internecie oraz metodami bardziej "tradycyjnymi". Wpisy będzie można złożyć na stronie iskramilosierdzia.pl, która ruszy najpóźniej 9 marca, wysyłając SMS-a lub tradycyjny list pocztą na adres Fundacji. W parafiach również będzie można przekazać wpis, a na strony internetowe będą je umieszczać stypendyści i absolwenci Fundacji. Na stronach iskrymilosierdzia będzie też zamieszczony formularz wpisu, który będą mogły pobierać rozmaite portale, by przekazać je później koordynatorom akcji. Tomasz Reczko zapewnia, że w Księdze znajdą się wszystkie wpisy, nawet jeśli będzie ich setki tysięcy. Będzie to możliwe dzięki technice mikrodruku.

W przeprowadzenie akcji włączą się stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" oraz ok. 40 - spośród 400 absolwentów - członków "Stowarzyszenia Absolwentów Dzieła Nowego Tysiąclecia". - Czeka nas intensywna praca - zapowiada Tomasz Reczko.